Met Volle Kracht Vooruit: Mijn Persoonlijke Missie voor de Hollandse 100
Ik doe mee aan de Hollandse 100: Steun jij mij?
🇳🇱 De OER-Hollandse winterduathlon! 🇳🇱
Op zondag 23 maart 2025 stap ik in Thialf Heerenveen het ijs op en fiets ik daarna 90 kilometer tijdens de Hollandse 100.
Een sportieve uitdaging, maar vooral een belangrijke actie om geld op te halen voor onderzoek naar betere behandelingen voor lymfeklierkanker.
Even voorstellen
Mijn naam is Joep Nijhof, ik ben 25 jaar (bijna 26) en woon in Apeldoorn samen met mijn prachtige vriendin.
Ik werk bij Aviko en ben een jonge vent vol ambities.
Naast mijn liefde voor muziek – zowel luisteren als maken – ben ik een hobby drummer.
In mijn vrije tijd zit ik graag achter mijn laptop om te gamen, maar ik ben ook ‘s avonds vaak in de keuken te vinden.
Koken is een grote passie en mijn vriendin fungeert als mijn privéjury, wat ze uiteraard geweldig vindt!
Zij ondersteunt mij niet alleen met het proeven van mijn gerechten, maar ook bij de vormgeving van de poster en de cover van mijn boek, iets wat perfect aansluit bij haar opleiding.
Waarom doe ik mee?
Lymfeklierkanker heeft mijn leven geraakt op een manier die ik nooit had verwacht. Op mijn 17e werd ik ziek en belandde ik van de intensive care tot weken in het ziekenhuis.
Mijn leven stond volledig op zijn kop. Ik weet als geen ander hoe belangrijk goede zorg is en hoeveel impact deze ziekte heeft.
Daarom wil ik me inzetten om ervoor te zorgen dat anderen betere kansen krijgen.
Helaas heeft mijn ziekte een blijvend effect op mijn gezondheid gehad. Ik heb er een hartziekte aan overgehouden, wat soms een obstakel vormt in mijn dagelijks leven en tijdens het sporten.
Toch laat ik me hier niet door tegenhouden. Ik kan met tevredenheid zeggen dat ik inmiddels 10 km kan schaatsen binnen 40 minuten, en dat geeft me veel vertrouwen in mijn deelname aan de Hollandse 100.
Ik ben positief over mijn vooruitgang en gemotiveerder dan ooit om deze uitdaging tot een succes te maken!
Daarnaast ben ik ontzettend trots dat mijn vader ook meedoet aan dit evenement.
Samen staan we aan de start en gaan we deze strijd aan, niet alleen voor onszelf maar voor iedereen die met deze ziekte te maken heeft (gehad). Dat maakt deze deelname nog specialer voor mij.
Mijn voorbereiding
Ik neem deze uitdaging serieus! Mijn trainingsschema bestaat uit:
3x per week kracht- en cardiotraining in de sportschool
1x per twee weken trainen op de schaatsbaan in Deventer
Soms stiekem ook op werk wat kracht training doen, maar niet door vertellen hoor...
Elke keer als ik het zwaar heb, denk ik terug aan de strijd die ik zelf heb geleverd en aan iedereen die nu nog vecht.
Dat motiveert mij om door te gaan en alles te geven om de finish met trots te halen! 💪
Het trainen is niet altijd makkelijk, zeker niet in de wintermaanden, maar ik weet waar ik het voor doe. Ik voel me sterker en mentaal veerkrachtiger met elke training die ik afrond.
De discipline en doorzettingsvermogen die ik nu toon, zijn niets vergeleken met de strijd die ik eerder heb moeten leveren. Maar juist dat maakt het zo bijzonder: ik leef, ik kan dit, en ik ga dit doen.
Mijn verhaal: Een boek over mijn strijd en herstel
Wat maakt het leven interessant en wat is het nut van ons bestaan? Waarom moeten we lijden als er misschien geen doel is? Ben ik de enige met deze vragen? Elke dag is een strijd, maar ik blijf vechten.
Vechten voor mezelf, mijn familie, hoop en verlossing. Ik hoop dat ik mijn verhaal kan delen, om te laten zien dat het mogelijk is om uit het diepste zwarte gat te komen en het licht te omarmen.
Mijn boek vertelt mijn verhaal. Ik was zeventien en bijna klaar met de middelbare school toen ik tijdens mijn examens merkte dat mijn conditie afnam.
In de zomer van 2016 kreeg ik de diagnose lymfeklierkanker. Mijn leven viel uit elkaar. Toch bleef ik vechten, vastberaden om dit obstakel te overwinnen en mijn toekomst weer op te bouwen, stap voor stap, met de steun van mijn geliefden en mijn innerlijke kracht.
Het schrijven van dit boek heeft mij geholpen om mijn ervaringen te verwerken en ik hoop dat het anderen inspireert en steun biedt.
Muziek speelde ook een belangrijke rol in mijn herstel. Ik drum en haal veel inspiratie uit jazz en blues.
Tijdens het schrijven luisterde ik naar deze muziekstijlen, die me hielpen om mijn gedachten en gevoelens te ordenen.
Bij het aanschaffen van dit boek gaat een gedeelte van de opbrengst naar een goed doel dat kinderen helpt die kanker hebben. De opbrengst gaat jaarlijks naar de organisaties die mij ook hebben geholpen. Benieuwd naar deze organisaties? Neem dan een kijkje in het boek, waar ik er verder over vertel.
Hoe kun jij helpen?
Wil jij mij steunen in deze strijd? Doneer en help mee in de strijd tegen lymfeklierkanker! Samen maken we het verschil.
Daarnaast helpt het enorm als je mijn verhaal deelt. Hoe meer mensen dit lezen, hoe groter de impact die we samen kunnen maken. Elke bijdrage, hoe klein ook, kan het verschil betekenen voor een patiënt die op dit moment vecht voor zijn of haar leven.
Alvast enorm bedankt voor jouw steun! 💙